понеділок, 13 листопада 2023 р.

Перукарка Олена Соколова: «Стиль - це дзеркало часу: він відбиває дух епохи та індивідуальність кожної людини»

 

Фотографія Олени Соколової, перукарка-стиліст

Олена Соколова - досвідчена перукарка-стиліст, яка працює в салоні краси вже багато років. Вона має широкий досвід роботи з клієнтами різних вікових груп та з різними типами волосся. Daily Dal вирішив поговорити й дізнатися про професію, техніки, які вона використовує для створення модних зачісок, про її думки, та вплив людей при виборі зачіски.

Перед початком інтерв'ю запитали Олену, чи є актуальною професія перукаря-стиліста в  сучасному світі? Олена відповіла що так, навіть з кількох причин:

По-перше, люди постійно прагнуть мати гарний вигляд, а волосся є одним з найважливіших аспектів зовнішності. Волосся потребує постійного догляду та стилізації, що робить професію перукаря-стиліста незамінною.

По-друге, мода неперервно змінюється, і люди постійно шукають нові та оригінальні зачіски та стилі. Вміти створювати забарвлення, зачіски та моделювати волосся - це неабиякий талант, що є у перукаря-стиліста.

По-третє, є безліч подій та заходів, на яких люди потребують професійного макіяжу та зачіски.

Отже, ця професія є досить актуальною в наш час.  Одночасно  сприятлива і перспективна. Соціальні тенденції, популярність індустрії краси та можливості, цей професійний розвиток є привабливим для багатьох людей, які хочуть працювати в цьому напрямку.

Розкажіть свою історію, як ви стали перукарем, з чого починали?

Ця вся історія почалася ще з дитинства, мене вже тягнуло до цієї справи. Більшість дітей роблять зачіски своїм іграшкам або лялькам.  Так ось із цього все почалось, але я навіть у той час і не уявляла, що це все стане моєю професією.

Вже з чотирнадцяти років, почала свою підліткову «практику». В такому віці мене тягнуло робити зачіски не на ляльках, а на живих людях. Першими спробами своїх навичок втілила на волоссі матусі, яка змогла довіритися мені й підтримати мене. Далі вже пішли знайомі та родичі, які платили в той час не грошима, а різними солодощами, цукерками та шоколадками. Було дуже приємно отримувати щось від інших за свою працю, це була велика мотивація на той момент, для подальшого вивчення професії.

Вже після закінчення школи й технікуму за спеціальністю «перукар», вирішила йти далі. Ось така невеличка історія початку моєї діяльності.

 Чи продовжуєте ви вчитися зараз, якщо так, то де і чому?

Скільки я себе пам'ятаю в перукарському мистецтві, стільки я вчуся. Індустрія краси настільки швидко крокує вперед, і конкуренція велика, що, якщо ти не вчишся, якщо не в тренді, якщо не знайомий з інноваціями, можна вважати, що ти вже не майстер високого класу. Завжди треба бути на крок попереду інших. Та постійно навчатися, і не тільки стрижки та фарбування, а й взагалі майстерності.

 Чим ви вирізняєтесь від інших перукарів-стилістів?

 Мене відрізняє унікальна здатність бачити кожну людину як індивідуальну особистість з власним стилем та особливостями. Ретельно аналізую форму обличчя, тип шкіри та особливості волосся, щоб підібрати найкращий образ. Знаю, що деталі роблять велику різницю, тому звертаю особливу увагу на кожну дрібницю - починаючи від стрижки та закінчуючи стилізацією. Вміло поєдную класику з сучасністю, створюючи унікальні та стильні образи.

Також важливо мати позитивний настрій в праці. Здатність заспокоїти та зміцнити довіру клієнтів, що дозволяє їм почуватися комфортно та перебувати відкритими для нових експериментів.

Які послуги серед клієнтів найбільш популярні?

Найбільш популярними є - колаген, ботокс, кератин та ламінування. Але зараз я роблю акцент у своїй роботі на лікуванні та відновленні волосся, рекомендую клієнтам інші процедури, які не зашкодять.

Які техніки використовуєте для створення модних зачісок?

Їх дуже багато, але перерахую ті, які досить актуальні серед моїх клієнтів.

1.  Бігуді. Ця техніка дозволяє створювати натуральні кучері та об'єм. Намотую волосся на бігуді різного розміру і застосовую тепло, щоб закріпити кучері.

2. Фарбування. Я володію різними техніками фарбування, такими як балаяж, омбре, мелірування і т.д. Також використовую ці техніки, щоб створити градієнти кольору або висвітлити окремі пасма волосся.

3. Техніка "фісє". Це класична техніка, яку, мабуть, багато хто використовує для створення романтичних зачісок. Потрібно зробити декілька плетінь або косичок і потім обкрутити їх округ голови або вище. Це додає стиль засічки.

4. Розпушення. Використовую розпушення для додавання об'єму і текстури волосся. Завдяки спеціальним інструментам, такі як фен або сушка, для підняття коренів і створення повітряних та легких вирізів.

Олено, які поради дасте про догляд за волоссям?

Краще ходити до того майстра, якому ви довіряєте. Це дуже важлива частина. Перукар для якого ви постійний клієнт, знає структуру вашого волосся, бачить їх в процесі росту, фарбування, змивання. І, коли ви приходите до нього в наступний раз, він розуміє, на який рівень підняти, що прибрати, що додати - при фарбуванні або догляді.

Регулярно застосовуйте маски, але не більше одного разу на тиждень, бо вона має аналогічну до антибіотиків дію. Для кращого ефекту до неї можна додати вітаміни А чи С, які продаються в аптеці. А також не забувайте про кондиціонери та олії для волосся.

Масаж голови теж ніхто не скасовував. Як і будь-який масаж, він покращує кровотік і стимулює обмін речовин. Після місяця регулярних процедур можна серйозно прискорити ріст волосся – по 2 см за місяць. Для більшої зручності краще застосовувати масажну щітку для голови.

Та пам'ятайте, що разом з майстром ви досягнете дуже хорошого результату.

Підійдемо до останнього запитання, які ваші плани на майбутнє?

Будемо рухатися далі як я це зазначила раніше. Хоча кажуть: а що ще придумаєш, все вже придумано! Але я думаю, можна, головне, знайти зачіпку, ідею, за що вхопитися, щоб почати мислити, і раптом народжується колекція. Й участь в конкурсах, звичайно. Є ще високі вершини, які можна здолати. Поки сили є, думки є, руки на місці.

Ксенія Откидач, Daily Dahl

Немає коментарів:

Дописати коментар

Експерти обговорили результати публічної дипломатії України

Скріншот конференцї Культурна дипломатія є важливим інструментом у досягненні зовнішньополітичних інтересів України та є важливим інструмен...