пʼятниця, 29 вересня 2023 р.

Медіа-експерти обговорили з викладачами проблеми викладання стандартів журналістики в Україні

 

Колаж з відкритих джерел

Брак нових підручників з журналістських стандартів та етики, відсутність прикладного значення етики, недостатній практичний журналістський досвід у викладачів – це ключові проблеми в освіті майбутніх медійників. Як повідомляє кореспондент Daily Dahl,  про це йшлося під час онлайн-обговорення «Журналістська освіта в Україні: виклики навчання стандартів й етики майбутніх медійників».

Під час зустрічі було презентовано результати опитування викладачів із 53 закладів вищої освіти, в яких викладається журналістика. Опитування провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці із Комісією з журналістської етики, яке тривало з 21 по 26 червня 2023 року. Анкета містила близько 40 запитань.

Сергій Шаповалов з Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва розповідає: «Серед запитань були і відкриті запитання. Адже, коли ми запитували у викладачів журналістики, з якими проблемами ви стикаєтеся під час викладання журналістський стандартів, то люди повинні були свою думку надавати, ми не обмежували їх у певних варіантах відповідей».

Експерт наводить приклади тем, що становлять, на думку викладачів, найбільші труднощі у студентів, зокрема, дотримання стандартів в умовах війни (висвітлення бойових дій, взаємодія з державними органами, які здійснюють стратегічні комунікації, уникнення «клікабельних» заголовків у новинах про бойові дії, оперативність подачі інформації в умовах війни), а також забезпечення балансу думок і точок зору, відокремлення фактів від коментарів чи особистих думок, перевірка інформації.

Діана Дуцик, виконавча директорка Українського інституту медіа й комунікації зазначає: «Журналістська етика – це щоденна рутинна робота журналіста. Журналіст, який сидить на стрічці на новин і йому треба написати заголовок до звичайної новини часто стоїть перед якоюсь етичною дилемою». Вона також окреслила ключові проблеми в освіті майбутніх журналістів, а саме: багато непрактичної теорії, знання не конвертуюся в практику, відсутність розуміння прикладного значення етики, застарілі підручники, невміння користуватися сучасними можливостями. Щодо викладачів, експертка говорить, що викладачі мають мало професійного досвіду.

Також на обговоренні були викладачі закладів освіти, де готують майбутніх медійників. Світлана Кузьміна, декан факультету  гуманітарних та соціальних наук СНУ ім. Володимира Даля зауважує: «З одного боку ми бачимо, що професія журналіста популярна та має великий попит, з іншого боку ми всі спостерігаємо, що журналісти це та сила і та професія, яка забезпечить встановлення демократії, але за умови що журналістська спільнота буде дотримуватись стандартів етики».

Окрім того, під час зустрічі Комісія з журналістської етики презентувала новий «Посібник з журналістської етики». Ознайомитися з ним можна тут.

Микита Кондратов, Daily Dahl

четвер, 28 вересня 2023 р.

"Редакції старого Києва". Студенти-журналісти відвідали екскурсію

"Замок барона", Київ, вул. Ярославів вал,1
Світлина: Микита Кондратов

Викладачка кафедри журналістики та українознавчих студій СНУ імені В. Даля Наталія Малиновська провела лекцію у вигляді екскурсії. Студенти -першокурсники шукали редакції старого Києва. Про це повідомляє кореспондент Dаily Dahl.

На розі вулиць  Прорізної та Хрещатика знаходилося фотоательє відомого Франца Мезера. "Завдяки його творчості у нас є багато світлин з краєвидами Києва та міста загалом. Сьогодні у бібліотеці імені Вернадського вони всі зберігаються. Мезер був дуже популярним фотографом. До нього зробити світлини ставали у чергу. Навіть тодішні можновладці вважали за престиж мати свій фотопортрет від Мезера." - розповіла викладачка. 

Наступною зупинкою була вулиця Ярославів Вал:  "У будинку за адресою Ярославів Вал, 1 ( цей будинок називають замком барона, хоч барона не було, будинок належав підприємцю Михайлу Підгорському) знаходилася редакція видання органу організації закордонних українців"Наша Думка ", а в будинку, шо поряд, у 1938 році була редакція "Літературної газети". 

Сто років тому на Рейтарській знаходилися редакції сатиричних видань "Ґедзь", "Реп'ях". За словами Наталії Малиновської, видання проіснували недовго, проте відзначалися гострою слова, експресивністю та дотепністю.

У будинку на Великій Житомирській, 18 мешкав журналіст Сергій Ярон, який свого часу написав книгу "Київ у 80-х роках. Спогади старожила". Журналіст описав життя Києва кінця ХІХ століття, зокрема і про тогочасних студентів.

Дар'я Парфьонова, Daily Dahl

Студенти СНУ імені В. Даля спробували себе інтерв’юерами

 

Студент-журналіст СНУ імені В. Даля бере інтерв'ю в морського офіцера
Світлина: Ольга Кураш

Журналісти-першокурсники СНУ імені В Даля відпрацьовували навички з техніки інтерв'ю. Таку змогу вони отримали під час візиту до партнерської організації Університету ЮН-ПРЕС. Про це повідомляє кореспондент Daily Dahl.

Вела лекцію викладачка ЮН-ПРЕС Валерія Самошина. Журналістам-початківцям надали можливість взяти інтерв’ю, це був їхній перший досвід. Викладачка розповіла про всі нюанси інтерв’юера та показала технічне приладдя з яким повинні працювати.

Першокурсники брали інтерв’ю у військовослужбовця, морського офіцера і разом з тим журналіста. Розмова була про психологічну реабілітацію після закінчення війни як військовим, так і цивільним. «Адже війна залишає свій відбиток на душі, руйнує психіку кожного військовослужбовця про те, що вони побачили на передовій, на звільнених територіях», – говорить військовий. Разом з тим військовослужбовець -- художник. За його словами, на першій картині він зобразив море, яке начебто по-справжньому «дихає», потім почав додавати деталі на полотні, а згодом почав малювати портрети. Спочатку він малював переважно олівцями  та аквареллю, а потім обрав гуаш. «Хист до малювання у мене був ще зі школи» - ділиться військовий. Цей талант  почав розвивати після реабілітації.  «В такий спосіб я намагаюся розслабитись після стресу, який я отримав на передовій», - підсумував морський офіцер.

 Ольга Кураш, Daily Dahl

Від редакції. З метою безпеки на прохання військового редакція не подає його імені та прізвища.

середа, 27 вересня 2023 р.

Місто на солі

Редакція "Dаily Dahl" запрошує читачів до віртуальних прогулянок містами України та іноземних країн. Подорожі на шпальтах нашого видання цікаві й пізнавальні, а ще з гарною добіркою світлин. Іновроцлав - місто на солі, Польща.


Іновроцлав, Польща. Світлина: Світлана Базалєй

Іновроцлав - місто, розташоване в Куявсько-Поморському воєводстві Польщі. Воно знаходиться в центральній частині воєводства, на західній околиці лісового масиву, поруч з річкою Віслою, що надає йому чарівності. Містечко має великі поклади кам'яної солі. Однак зараз сіль вже не добувають.

Іновроцлав, Польща. Світлина: Світлана Базалєй

З початком вересня осінь поступово охоплює місто велетенськими обіймами, її ніжні кольори починають проникати в кожен куточок, надаючи йому неповторний характер і образ. Іновроцлав стає живим полотном, що розквітає під впливом сезону.

Іновроцлав, Польща. Світлина: Світлана Базалєй

Найпопулярніше і найбільше місце відпочинку у цьому населеному пункті - “Солянковий парк”, де часто грає жива музика. Запах смачної їжі заманює до кафе, у кіосках -  сувеніри. Діти сміються на майданчику, а штучні водойми додають спокою. Тут історія живе в пам'ятниках. У парку знайдете алею, де закарбовані на плитах важливі постаті.

Іновроцлав, Польща, Світлина: Світлана Базалєй

Місто гордиться такою особою як Ян Каспрович - польський поет-модерніст. На честь цієї людини названо найкращий ліцей містечка, в якому митець вчився в 1870–1880 роках. На знак шани Каспровичу також створено музей, присвячений його діяльності, і кілька пам’ятників у скверах.

Іновроцлав, Польща. Світлина: Світлана Базалєй

За моїми спостереженнями, кожної години, окрім ночі, хоча б дві особи фотографуються з королевою Ядвігою на центральній площі Іновроцлава.

Пам'ятник королеві Ядвізі, Іновроцлав, Польща. 
Світлина: Світлана Базалєй

Церкви містечка виглядають дуже гарно завдяки своїй масивності, нагадуючи замки. Також можна відвідати італійську піцерію.

Італійська піцерія, Іновроцлав, Польща. 
Світлина: Світлана Базалєй

З радістю б провела вам екскурсію наживо, оскільки територію цього міста можна обійти за день.


Світлана Базалєй, Daily Dahl


вівторок, 26 вересня 2023 р.

Студентам СНУ імені В.Даля розказали про переваги міжнародної академічної мобільності

Світлина з відкритих джерел

СНУ імені В. Даля має партнерські зв'язки з іноземними вищими закладами освіти. Відтак студенти мають можливість скористатися міжнародною академічною мобільністю. Про це йшлося під час онлайн-зустрічі представників Відділу міжнародних проєктів і програм СНУ імені В.Даля та студентами.

Руслан Галгаш, проректор СНУ імені В. Даля. Скріншот зустрічі

На зустрічі зі студентами був присутній проректор СНУ імені В. Даля Руслан Галгаш. Він розповів про досвід свого сина в академічній мобільності, а також акцентував увагу присутніх студентів на користі участі в міжнародних заходах.Фахівчиня відділу Міжнародних проєктів та програм Яна Чанкотадзе провела опитування студентів. Вона попросила зазначити в анкеті номер спеціальності та дати відповіді на питання, зокрема, чи був досвід участі у міжнародних проєктах та, чи хотіли б приєднатися до таких міжнародних програм.

Студентам також розповіли про міжнародні програми, в який вони можуть взяти участь, а саме: Програми ЄС Еразмус +, Стипендіальна програма імені Фулбрайта, Study Tours to Poland (STP) та інші.

Нагадаємо, студенти 2-4-го курсів бакалаврату та магістратури усіх спеціальностей, що представлені в Університеті, отримали можливість долучитися до програми дуальної освіти завдяки  перспективній програмі співпраці СНУ ім. В. Даля із підприємством МХП (раніше «Миронівський хлібопродукт») за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Адель-Софія Муленко, Daily Dal

Експерти обговорили результати публічної дипломатії України

Скріншот конференцї Культурна дипломатія є важливим інструментом у досягненні зовнішньополітичних інтересів України та є важливим інструмен...